Skip links

Parapety

JAMPOL / Oferta

Parapety okienne

Niezbędny element wykończenia budynku

Parapety doskonale wypełniają wnęki pod oknami. Powinny być one wykonane z solidnego, wytrzymałego materiału, który jest w stanie służyć nam przez wiele lat. Ważne również, aby były one dopasowane pod względem tworzywa oraz odcienia – zarówno do okiennic, jak i do całej elewacji czy ścian w pomieszczeniu. Parapet pełni funkcję:

  • dekoracyjną – odpowiednio dobrany stanowi doskonałą ozdobę wnętrza i domu z zewnątrz;
  • użytkową – na parapecie wewnętrznym możemy ustawiać przedmioty codziennego użytku lub dekoracje wnętrz;
  • osłony kaloryfera – parapety osłaniają grzejniki i umożliwiają lepsze rozprzestrzenianie się temperatury w pomieszczeniu.

Firma JAMPOL posiada w swojej ofercie parapety wewnętrzne i zewnętrzne w szerokiej gamie kolorystycznej i materiałowej, dzięki czemu można dostosować je do każdego wnętrza.

Parapety wewnętrzne

Parapety wewnętrzne wykonywane są z różnego rodzaju materiałów. To m.in. PCV, drewno czy kamień. Stanowią one estetyczne wykończenie ściany i pełnią rolę użytkową oraz dekoracyjną. Parapet umieszczony nad grzejnikiem zapewnia także lepsze rozprzestrzenianie się ciepła, a przy tym – zatrzymuje drobinki kurzu.

Parapety zewnętrzne

Najważniejszą funkcją parapetów zewnętrznych jest zabezpieczanie ścian budynku przed wilgocią, spowodowaną opadami deszczu czy śniegu. Najczęściej montuje się je ze spadkiem, dzięki czemu elewacja domu nie jest narażona na zacieki i zniszczenia. Parapety zewnętrzne – podobnie jak wariant wewnętrzny – pełnią także funkcję ozdobną. Z powodzeniem możemy stawiać na nich dostosowane do warunków zewnętrznych rośliny czy ogrodowe ozdoby.

🍪 Ta strona przetwarza dane użytkowników zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (tzw. RODO). Ponadto strona korzysta z ciasteczek (tzw. cookies), aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.