Skip links

Rolety zewnętrzne i wewnętrzne

JAMPOL / Oferta

Rolety zewnętrzne

- coraz popularniejsze rozwiązanie

Rolety zewnętrzne często kojarzone są z barierą antywłamaniową. To jednak nie wszystkie związane z nimi zalety. Tego rodzaju rolety:

  • stanowią skuteczną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem – są przydatne zwłaszcza wtedy, gdy pracujemy w domu, a promienie słoneczne utrudniają nam wykonywanie obowiązków;
  • chronią elementy wyposażenia przed promieniowaniem UV;
  • zabezpieczają wnętrze domu przed zbyt wysoką temperaturą, m.in. w trakcie upałów.

Cechą charakterystyczną rolet zewnętrznych jest również doskonała izolacja dźwiękowa.

Rolety wewnętrzne – charakterystyka

Rolety wewnętrzne to doskonały sposób na zwiększenie prywatności. Przez zasłonięte roletą okno nikt nie jest w stanie zobaczyć, co w danym momencie robimy. Ponadto, zabezpieczają one wnętrza przed nadmierną ilością światła słonecznego, wpływając na komfort pracy przy komputerze czy rozrywki przed telewizorem. Różnorodność rolet wewnętrznych oraz możliwość dopasowania ich wymiarów sprawia, że pasują one do niemal każdego okna. Stanowią one doskonałą alternatywę dla standardowych firan i zasłon.

Roleta wewnętrzna czy zewnętrzna – którą wybrać?

Jeżeli zależy nam na tym, aby roleta pełniła funkcję antywłamaniową i całkowicie odcinała dane wnętrze od światła słonecznego, warto postawić na rolety zewnętrzne. Jeśli jednak roleta ma pełnić funkcję dekoracyjną i wpływać na naszą prywatność – np. wieczorami – w zupełności wystarczy nam ta wewnętrzna. Wiele zależy od lokalizacji domu, naszego trybu życia oraz indywidualnych potrzeb.

🍪 Ta strona przetwarza dane użytkowników zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (tzw. RODO). Ponadto strona korzysta z ciasteczek (tzw. cookies), aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.